Data publikacji: 01/07/2024

Optymalizacja pracy z systemem montażu bezpośredniego

Zaawansowane projekty pochłaniają ogrom czasu pracy firm budowlanych i wykończeniowych. Sprawia to, że profesjonaliści szukają seryjnych rozwiązań, dzięki którym zoptymalizują pracę, zachowując niezbędną precyzję. Z pomocą przychodzi system montażu bezpośredniego marki Rawlplug.

 

Technika montażu bezpośredniego

Ten polski producent zamocowań, elementów złącznych jak również narzędzi, posiada w ofercie dwie sprawdzone maszyny do prac monterskich. Są to gwoździarka WW90II do drewna oraz osadzak do betonu i stali SC40II z kompletami niezbędnych akcesoriów – m.in. gwoździ i gazów.

Narzędzia sprawdzą się podczas montaży na rusztowaniach, w sufitach, w miejscach trudnodostępnych, a co najważniejsze – w pracach na dużych powierzchniach, gdzie zastosowanie techniki seryjnego montażu znacząco przyspieszy pracę i wpłynie na komfort pracowników.

Osadzak SC40II do betonu i stali

Główny produkt systemu montażu bezpośredniego marki Rawlplug to gazowy osadzak SC40II. Napęd gazowy umożliwia szybkie i seryjne osadzanie gwoździ w betonie i stali konstrukcyjnej. Różnica w efektach pracy jest niebywała – w porównaniu do kołków szybkiego montażu, osadzak zapewnia 15-krotnie szybszy czas instalacji! Przy dużych inwestycjach daje to oszczędność nawet kilku godzin.

Oprócz tego SC40II cechuje się wytrzymałą i ergonomiczną baterią Li-Ion o pojemności 2,5 Ah i napięciu 7,2 V. To umożliwia wykonanie aż 8 000 zamocowań bez konieczności ładowania. Osadzak jest lekki, posiada niewielki odrzut, a producent dodatkowo obniżył próg hałasu i zadbał o bezpyłową eksploatację. Przekłada się to na większy komfort pracy użytkownika.

Producent proponuje aż cztery wersje wyposażeniowe produktu. W najskromniejszej opcji kupujemy osadzak w kartonowym opakowaniu. To dobre rozwiązanie dla pracowników firm, które już dysponują dedykowanymi rozwiązaniami Rawlplug i jedynie rozbudowują skrzynkę narzędziową. Jeśli zależy nam na wygodnym transporcie, a dopiero zaczynamy przygodę z tą marką, warto dopłacić i zakupić osadzak w poręcznej walizce wraz z ładowarką i akumulatorem. Najbogatsze wyposażeniowo wersje posiadają nawet 2 akumulatory w zestawie, dzięki czemu można pracować dłużej i bardziej komfortowo.

Gwoździarka WW90II do drewna

Sprzętem niezastąpionym przy mocowaniu łat i kontrłat, a także przy deskowaniu dachów, montażu podbitek czy w konstrukcjach domów szkieletowych, jest gwoździarka Rawlplug R-WW90II. Charakteryzuje się seryjną szybkością i ręczną precyzją. Prędkość mocowania w drewnie wynosi 0,2 sekundy. Wpływa to na efektywność pracy, podobnie jak bateria o dużej wydajności i krótkim czasie ładowania.

WW90II to gwoździarka drugiej generacji, ulepszona względem swojej poprzedniczki. Producent zdecydował o zwiększeniu mocy do 104 J. Umożliwia to osiągnięcie najlepszych parametrów montażu w każdym podłożu i we wszystkich rodzajach aplikacji. Doskonałe rozwiązanie w profesjonalnych zastosowaniach np. przy korzystaniu z gwoździ o długości 90 mm.

Korzyści ze stosowania gwoździarki

Zastosowanie baterii litowo-jonowej do zasilania zapewnia nie tylko doskonałą wydajność oraz wysokie parametry, ale także pozwala uniezależnić się od źródeł prądu na budowie – zwłaszcza na wczesnym etapie prac, gdy nie ma dostępu do mediów. Bateria ma pojemność 2,5 Ah. Wykonamy na niej nawet 8000 zamocowań! Dodatkowe 200 gwoździ zainstalujemy dzięki funkcji quick charge (2-minutowe ładowanie). Pozwala to skończyć pracę w planowanym czasie bez zbędnych przestojów na budowie. Proces ładowania i rozładowania gwoździarki jest stabilny dzięki nowym technologiom, nie występuje też efekt pamięci, który mógłby źle wpłynąć na żywotność akumulatora. Poprawiono parametry pracy w skrajnych warunkach atmosferycznych i podniesiono efektywność strefy filtrów powietrza, co wpływa pozytywnie na wydajność i żywotność urządzenia.

Ponadto wprowadzono szereg udogodnień jak układ rękojeści wpływający na równowagę urządzenia czy hak do odwieszania maszyny. Ten system montażu bezpośredniego sprawia, że nawet wielogodzinna praca z urządzeniem nie obciąża nadmiernie montera.

 

dołącz do newslettera

zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty i zyskać dostęp do wielu rabatów oraz wyjątkowych informacji i nowości

lorem