zestaw narzędzi RawlplugZestaw narzędzi Rawlplug
Data publikacji: 10/04/2024

Komplementarność i profesjonalizm – poznajmy system elektronarzędzi Rawlplug

Kompaktowe i bezprzewodowe urządzenia do sprawnej, wielogodzinnej pracy na każdym etapie budowy to niezbędnik zawodowca. Poznajmy ofertę elektronarzędzi Rawlplug dla profesjonalistów.

Firma Rawlplug, lider w sektorze zamocowań i elementów złącznych, opiera swoją pracę m.in. na ponad 100 latach doświadczenia w branży. Równocześnie stale się specjalizuje i z myślą o klientach tworzy ofertę skrojoną na wymiar. Taka jest cała platforma elektronarzędzi dla profesjonalistów.

 

Kompletne rozwiązania dla profesjonalisty

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Rawlplug stworzył i wypuścił na rynek kompletny system elektronarzędzi akumulatorowych 18 V w technologii Li-ion. Są one dostępne są zarówno jako odrębne produkty, jak i w postaci w pełni wyposażonych zestawów. Dzięki temu użytkownik może dobrać produkty optymalnie do potrzeb.

Ofertę uzupełniają ładowarki i akumulatory kompatybilne ze wszystkimi elektronarzędziami marki. Mają moc 2,0Ah, 5,0Ah oraz 8,0Ah. Dzięki unikalnym układom sterowania i najwyżej jakości ogniwom litowo-jonowym są wydajne i niezawodne oraz gwarantują długą, nieprzerwaną pracę. Dopełnieniem oferty są wytrzymałe i poręczne walizki Rawlcase, które można ze sobą spiąć, dla łatwiejszego transportu, jak również szeroka gama akcesoriów. Wspólny mianownik dla całej platformy stanowią doskonała ergonomia i jakość.

Szlifierka kątowa Rawlplug

Wiertarko-wkrętarki: trzy maszyny zamiast jednej

Rozszerzona oferta wiertarko-wkrętarek Rawlplug obejmuje trzy narzędzia:

  • RawlDriver R-PDD18-55
  • RawlDriver R-PDD18-70
  • RawlDriver R-PDD18-P100

Pierwsza z nich dedykowana do prac lżejszych, druga – maszyna ogólnego stosowania oraz ostatnia, czyli narzędzie do prac cięższych. R-PDD18-P100 ma w pakiecie wygodny uchwyt uławiający kontrolę nad elektronarzędziem i zwiększający bezpieczeństwo użytkownika.

Wszystkie wspomniane wiertarko-wkrętarki wyposażone są w dwa biegi umożliwiające dostosowanie prędkości i momentu obrotowego do wykonywanej pracy oraz przekładnie planetarne wykonane ze stali wysokiej jakości.

Wiertarka Rawlplug wierci w betonie

Szlifierki i pilarki

Szlifierki z oferty Rawlplug  świetnie sprawdzają się w pracy z drewnem – pozwalają korować je i szlifować bez uszkodzenia materiału. Są także doskonałym narzędziem do szlifowania i cięcia stali, również stali węglowych, a także do szlifowania i cięcia betonu oraz nadproży zbrojonych. Najnowsze modele to R-PAG18-SV i PV. Obie mają gumowany, wyprofilowany uchwyt, który zwiększa przyczepność i wygodę użytkowania. Wyposażone są dodatkowo w przełącznik zmiany prędkości obrotowej, przydatny w pracy z różnymi materiałami i różnym osprzętem.

Szlifierka kątowa Rawlplug w trakcie cięcia betonu

Z kolei pilarka tarczowa R-PCS18 to idealny wybór dla cieśli, pracowników budowlanych i stolarzy. Umożliwia cięcie drewna i materiałów drewnopodobnych o maksymalnej grubości do 57 mm przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów elektronarzędzia. Prędkość obrotowa 4000 obr/min gwarantuje wysoką wydajność cięcia.

Pilarka Rawlplug w trakcie cięcia drewna

Zakrętarki i klucze udarowe

Zakrętarka udarowa RawlWRENCH R-PID18 umożliwia wkręcanie wkrętów do ∅ 14 mm w konstrukcjach drewnianych i wiercenie otworów w drewnie lub płytach wiórowych do ∅ 30 mm. Ponadto, umożliwia montaż śrub metrycznych (do M14) w konstrukcjach metalowych, kołków ramowych i innych do ∅ 14 mm (np. 4ALL), a także wkrętów do betonu do ∅ 8 mm (R-LX)

Natomiast klucz udarowy RawlWRENCH R-PIW18 umożliwia mocowanie do podłoża wkrętów R-LX do średnicy ∅ 14 mm, łączenie krokwi w konstrukcjach drewnianych, a także montaż śrub metrycznych w konstrukcjach metalowych (do M24).

Pozostałe elektronarzędzia Rawlplug

W rodzinie elektronarzędzi polskiego producenta są też młotowiertarka RawlHammer R-PRH18 cechująca się wydajnym udarem elektropneumatycznym, pozwalającym na wiercenie w betonie otworów do średnicy nawet 20 mm jak również wyposażona w 3 funkcje wiercenia: wiercenie, wiercenie z udarem oraz podkuwanie.

Dopełnieniem oferty jest wkrętarka do płyt G-K RawlDriver R-PDS18 z wysokoobrotową przekładnią, specjalną konstrukcją sprzęgła oraz podajnikiem wkrętów na taśmie. To idealne narzędzie dla osób specjalizujących się w montażu płyt gipsowo-kartonowych.

Tym, co istotnie wyróżnia elektronarzędzia Rawlplug jest zastosowany typ silnika. Większość z nich wyposażonych jest w mocne silniki bezszczotkowe, które zużywają mniej prądu, są mniejsze i lżejsze. Elektronarzędzia są przy tym solidnie wykonane i bardzo trwałe, mogą bez problemu pracować w trudnych warunkach.

dołącz do newslettera

zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty i zyskać dostęp do wielu rabatów oraz wyjątkowych informacji i nowości

lorem