Data publikacji: 03/06/2024

Biel niejedno ma imię

Biel – kolor czysty i świeży; kojarzy się z prostotą i niewinnością. Łagodzi obyczaje – pozwala się wyciszyć i koi zmysły, dzięki czemu uwalnia miejsce na kreatywne pomysły i plany. Jest optymistyczny i oddala złą energię. We wnętrzach stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Jakich? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tekstu.

 

Iluzja przestronności

Biel to iluzja przestronności. Doskonale sprawdza się w małych lub niskich wnętrzach, ponieważ odbija światło, a więc optycznie powiększa. Białe przestrzenie kojarzą się z elegancją, subtelnością i stylem. Są ponadczasowe i na swój sposób uniwersalne.

Odcieni bieli jest tyle, że eksperci aranżacji wnętrz zadedykowali im osobną kategorię – off-white. Kto nie wierzy, niech postawi biały kubek na białym stole – różnicę widać gołym okiem. Jedno jest pewne – biel świetnie idzie w parze ze wszystkimi kolorami i pozwala im wybrzmieć.

W malowaniu na biało świetnie sprawdzi się lateksowa farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva White, o wyjątkowo głębokim odcieniu bieli. Świetnie kryje powierzchnię, jest odporna na kurz, brud i inne zabrudzenia, a w razie potrzeby śmiało można ją umyć. Jest bezpieczna – posiada certyfikat Ecolabel oraz atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Paleta kolorystyczna farby Tikkurila Optiva White obejmuje 19 odcieni off-white. Znajdują się wśród nich barwy ciepłe oraz chłodne, a każda z nich inspiruje do aranżowania przestrzeni w unikalny sposób. Wszystkie odcienie bieli z palety off-white znajdziesz tutaj: Tikkurila Optiva White – kolekcja 19 kolorów off-white | Tikkurila.

Ivory – ciepły odcień bieli

Jednym z ciepłych odcieni jest Ivory – kremowy kolor kości słoniowej. Jest idealnym tłem dla niebanalnych przestrzeni. Świetnie sprawdzi się w salonie lub luksusowym gabinecie. Najlepiej komponuje się z brązami, beżami i bielą.

Wnętrze w kolorze ivory

Biel muśnięta zielenią

Do industrialnego wnętrza idealnie pasuje biel muśnięta zielenią, czyli Siren. Doskonale współgrają z nią dodatki w odcieniach zieleni oraz czystej bieli. Całość tworzy bardzo świeże i orzeźwiające wnętrze, które uspokaja i stymuluje kreatywność.

Wnętrze w kolorze bieli muśniętej zielenią

Biel to kolor o niezwykłej wszechstronności w aranżacji wnętrz. Symbolizuje czystość, prostotę i niewinność, sprzyja wyciszeniu oraz pobudza kreatywność. Dzięki swojej uniwersalności i elegancji, optycznie powiększa przestrzenie i wprowadza do nich subtelność. Potrafi zaskoczyć wielością odcieni i sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w różnej stylistyce.

dołącz do newslettera

zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty i zyskać dostęp do wielu rabatów oraz wyjątkowych informacji i nowości

lorem